مرجعیت علمی ایران، چشم‌انداز سند تحول دانشگاه آزاد اسلامی

۱۳ دی ۱۴۰۰ | ۱۳:۴۹ کد : ۶۰ اخبار
تعداد بازدید:۴۲
مرجعیت علمی ایران، چشم‌انداز سند تحول دانشگاه آزاد اسلامی

معاون بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی، چشم‌انداز سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی را مرجعیت علمی ایران در حوزه بین‌الملل خواند.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از اصفهان، علاء‌الدین بروجردی در نشست مدیران بین‌الملل واحدهای منتخب دانشگاه آزاد اسلامی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) برگزار شد، گفت: شهید سلیمانی با خداباوری فراگرفته از مکتب امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، نمونه بارز «اشداء علی الکفار و رحماء بینهم» بود که در برخورد با مظلومان و ستمدیدگان، تواضع خالص و در مواجهه با زورگویان، محکم، بی‌پروا و سخت بود.

وی بیان کرد: در سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی که محصول تلاش طولانی و آینده‌نگری ژرف است، سهم قابل توجه دیپلماسی علمی و ارتقای جایگاه بین‌المللی با هدف الهام‌بخشی، افزایش تعاملات علمی و دستیابی به مرجعیت علمی ایران در میان کشورهای اسلامی دیده شده است.

معاون بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تأکید رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر اتکا و استناد تمام اقدامات راهبردی و مهم دانشگاه به سند تحول، چشم‌انداز سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی را مرجعیت علمی ایران در حوزه بین‌الملل خواند و افزود: در حوزه بین‌الملل یک بُعد کار، کمّیت و توجه به جذب و پذیرش و تلاش در راستای دستیابی به درصد پذیرش دانشجوی خارجی در هر واحد دانشگاهی است؛ اما نکته مهم‌تر و اساسی‌تر توجه ویژه به کیفیت این تلاش‌هاست.

بروجردی، خواستار تمرکز مسئولان و دست‌اندرکاران این حوزه به کیفی‌سازی امور بین‌الملل به لحاظ علمی و الهام‌بخشی شد و عنوان کرد: هر دانشجوی خارجی برای ما، حکم یک ملت را دارد؛ بنابراین برای صدور انقلاب و ارزش‌های آن به خارج از مرزهای ایران زمین، کار دقیق روانکاوانه، الهام‌بخش، تأثیرگذار و ماندگار در اذهان مهمانان خارجی دانشگاه‌ها لازم است.

وی یادآور شد: دانشجویان خارجی می‌توانند هرکدام به نوبه خود، پیامبر و مبلّغ فرهنگ غنی ایران اسلامی و مؤثر ‌بر جوّ فکری حاکم بر جامعه خود و سمت و سو دادن به نوع نگاه و دیدگاه آن کشور به ایران در زمان بعد از تحصیل یا رسیدن آنان به مناصب حکومتی و دولتی باشند.

معاون بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر توجه به ارتقای کیفیت علمی استادان و آموخته‌های علمی به دانشجویان خارجی تبیین کرد: جدا از موضوع الهام‌بخشی و تأثیرگذاری اخلاقی و فرهنگی باید این دانشجویان را از لحاظ سطح سواد، به یک غنای علمی برسانیم تا علاوه بر کسب رضایتمندی فردی و حاکمیتی در اثبات یک نظام تمدن‌ساز در راستای احیای رنسانس اسلامی که جزء سیاست‌های اصلی جمهوری اسلامی است، مؤثرتر عمل کنیم.

بروجردی با قدردانی از رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان به‌دلیل انجام اقدامات رضایت‌بخش درباره دانشجویان بین‌الملل تبیین کرد: مجموعه اقدامات پیش از جذب دانشجوی خارجی، حین و بعد از آن، از راه‌اندازی میز خدمت تا استمرار ارتباط صمیمانه بعد از تحصیل دانشجو اهمیت زیادی دارد.


نظر شما :