نشست کارگروه علمی آموزشی ایرانیان خارج از کشور برگزار شد

۱۵ آذر ۱۴۰۰ | ۰۹:۱۲ کد : ۵۴ اخبار
تعداد بازدید:۳۵
نشست کارگروه علمی آموزشی ایرانیان خارج از کشور برگزار شد

در این نشست تخصصی که با حضور اعضای کارگروه و نمایندگان دستگاه های مختلف به صورت مجازی برگزار شد. مدیرکل مطالعات، همکاری های بین المللی و دیپلماسی علمی معاونت بین الملل، به نمایندگی از طرف دانشگاه شرکت نمودند. 

در این جلسه دبیر کارگروه، جناب آقای دکتر سالار آملی بر ضرورت افزایش جذب متخصصان و نخبگان ایرانی خارج از کشور و انتظار افزایش چندین برابری تاکید فرمودند.

سایر نمایندگان به تناسب، مطالبی را در ارتباط با ضرورت‌ها، چالشهای به کارگیری ایرانیان خارج از کشور مطرح نمودند و همگی متفق بر این بودند که ضرورت جذب این متخصصان باید از برنامه های دستگاه ها و نهادهای مختلف باشد.

در این جلسه مدیرکل مطالعات، همکاری های بین المللی و دیپلماسی علمی دانشگاه آزاد اسلامی، پیشنهاداتی را در ارتباط با فراهم سازی زیرساخت های لازم برای جذب، به کارگیری و مشورت خواهی از نخبگان ایرانی مقیم خارج بیان نمودند.

 ایشان در این جلسه ضمن اشاره به سند تحول دانشگاه، ایجاد و گسترش همکاری با اساتید ایرانی غیرمقیم در زمینه برگزاری دوره های کوتاه مدت، بهره گیری از دانشمندان، پژوهشگران و فناوران در دانشگاه آزاد را مثبت ارزیابی نموده و اظهار داشتند در صورت تحقق این امر، تحول چشمگیری در حوزه آموزش صورت خواهد گرفت. به علاوه بهره گیری از این دسته از اساتید در واحدهای برون مرزی دانشگاه آزاد اسلامی نیز کمک درخوری را به گسترش زبان فارسی و اشاعه فرهنگ ایرانی خواهد داشت.


نظر شما :