برگزاری نشست هم اندیشی مسولین دانشگاه آزاد اسلامی با مدیران، کارکنان و مدیران گروههای آموزشی واحد امارات متحده عربی

۱۷ مهر ۱۴۰۰ | ۰۸:۰۸ کد : ۴۳ اخبار
تعداد بازدید:۵۵
برگزاری نشست هم اندیشی مسولین دانشگاه آزاد اسلامی با مدیران، کارکنان و مدیران گروههای آموزشی  واحد امارات متحده عربی

 

جلسات هم اندیشی مسولین دانشگاه آزاد اسلامی با مدیران، کارکنان و مدیران گروههای آموزشی واحد امارات متحده عربی با حضور آقای دکتر صباغ زاده قایم مقام ریاست دانشگاه در واحد علوم و تحقیقات، خانم دکتر طباطبایی رییس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه، آقای دکتر شمس دولت آبادی مدیرکل پشتیبانی واحدهای برون مرزی دانشگاه از تاریخ 7 الی 9 مهرماه در واحد امارات دانشگاه واقع در پارک علم و دانش دبی برگزار گردید. در افتتاحیه نشست آقای دکتر فدای وطن رییس واحد امارات ضمن خیر مقدم و خوش آمدگویی به معرفی سوابق و امکانات و هم چنین ظرفیتهای موجود در واحد پرداخته و با اشاره به برنامه ریزیها و اقدامات صورت گرفته اظهار داشتند با توجه به اراده جدی و فضای مناسبی که در حال حاضر در سطح مدیریت کلان دانشگاه ایجاد شده و حمایت ارکان مختلف دانشگاه از جمله ریاست دانشگاه، معاونت بین الملل، مرکز سنجش و پذیرش دانشجو، اداره کل پشتیبانی واحدهای برون مرزی و علی الخصوص همراهی بسیار مناسب واحد علوم و تحقیقات که به عنوان واحد پشتیبان عهده ار این مسولیت میباشند، ادامه مسیر به سمت ارتقا کمی و کیفی واحد تسهیل گردیده است.

در ادامه آقای دکتر صباغ زاده قائم مقام ریاست دانشگاه در واحد علوم و تحقیقات در سخنانش ضمن اعلام آمادگی واحد علوم و تحقیقات به عنوان واحد پشتیبان برای رفع مشکلات واحد امارات، اظهار داشتند با توجه به اهمیت و ارتقاء جایگاه واحد امارات بعنوان نماینده علمی کشور، لذا ضروی است هرگونه اقدامی که لازم است در این خصوص بعمل آید.

خانم دکتر طباطبائی رئیس مرکز سنجس و پذیرش دانشگاه ضمن و اعلام نیاز به توجه بیشتر به واحد امارات به عنوان یک واحد برون مرزی در مقایسه با واحدهای کوچک داخلی تاکید و برای هر یک از محدودیتها و مسائل واحد امارات پیشنهاداتی را ارائه دادند. ایشان اظهار داشتند بزودی واحدهای برون مرزی می توانند در مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشجو پذیرش نمایند و باید رویه های پذیرش و فارغ التحصیلی در واحد برون مرزی متفاوت از واحدهای داخلی باشد.

آقای دکتر شمس دولت آبادی مدیر کل پشتیبانی واحدها برون مرزی دانشگاه در سخنانش ضمن اعلام تعداد دانشجویان خارجی در واحدهای دانشگاه آزاد توجه به ورود دانشگاه آزاد به نسل سوم و ایجاد واحدهای دانش بنیان را تشریح کردند. ایشان اعلام نمودند تقویت واحدهای برون مرزی از اهداف دانشگاه است ودر همین راستا آئین نامه ها و مقررات واحدهای برون مرزی و آئین نامه جذب اساتید تهیه شده است. همچنین آئین نامه امور اداری، کارکنان و اعضاء هیأت علمی تهیه شده است. دکتر شمس دولت آبادی در ادامه اظهار داشتند جهت توسعه همکاری واحد امارات می توان نمایندگی شرکت های دانش بنیان را در دبی ایجاد کرد.

در جلسات متعددی که در طول سه روز برگزار شد موضوعات متعدد مورد بحث و بررسی قرار گرفت و افراد حاضر از جمله مدیران گروههای آموزشی و مدیران و کارشناسان  واحد به ارایه نظرات تخصصی و کارشناسی و هم چنین پیشنهادات جهت بهبود امور پرداختند. برخی از موضوعاتی که مورد بحث و تصمیم گیری واقع گردید عبارت بودند از:

  • در جهت استاندارد سازی و اجرای الزامات (KHDAKnowledge and Human Development Authority که نهاد مسول توسعه دانش و نیروی انسانی در کشور امارات میباشد، مقرر گردید فرمهای لازم جهت گزارش گیری و ارزیابی فرآیندهای مورد نظر تهیه و در سامانه LMS جهت بهره برداری و تکمیل آن توسط اساتید تهیه و ارائه شود. همچنین شیوه نامه و دستورالعمل الزامات KHDA که مدیران محترم گروهها و اساتید بایستی تهیه و تکمیل نمایند را به همراه فایل ویدئویی آموزشی تهیه و در اختیار مدیران گروهها قرار گیرد.
  • پیگیری و اقدامات لازم در جهت صدور مدارک فارغ التحصیلی (دانشنامه و ریز نمرات) در رشته های مصوب به نام واحد امارات به صورت فارسی و انگلیسی به عمل آید.
  • در راستای پایدارسازی و اجرای راهبرد استمرار فعالیت واحد امارات مقرر گردید از همه ظرفیت های قانونی جهت توسعه رشته های جدید، فعال سازی رشته های جاری، رشته های حذف شده از دفترچه کنکور و ... استفاده شده و برنامه ریزی لازم صورت پذیرد.
  • در راستای توسعه فعالیت واحد امارات پیشنهاد گردید این واحد به عنوان مرکز مبادلات بین المللی (علمی، نوآوری و فناوری، مرکز خرید منابع علمی و مرکز تامین تجهیزات آزمایشگاهی و ...) شناخته شود.
  • در راستای ساماندهی رشته های واحدهای بین الملی و برون مرزی پیشنهاد گردید برنامه ریزی لازم جهت توزیع منطقی مقاطع و رشته ها، لیست رشته های مشترک بین واحد امارات، کیش و ارس به معاونت بین الملل ارسال شود.
  • در راستای توسعه فعالیت واحد امارات مقرر گردید در چارچوب مقررات از ظرفیت قانونی اعم از آزمون اختصاصی و آزمون سراسری و بدون آزمون جهت پذیرش دانشجو استفاده شود. ضمنا نام واحد امارات در فهرست واحدهای پذیرنده دانشجویان خارجی نیز درج گردد.
  • در راستای توسعه فعالیت واحد امارات مقرر گردید برنامه ریزی لازم برای اجرای دوره های آموزشی کوتاه مدت حرفه ای با عقد تفاهم نامه های همکاری با موسسات و نهادهای ذیربط داخلی و بین المللی صورت پذیرد و در این راستا گواهینامه های دو زبانه حرفه ای صادر شود.
  • در جهت رفع محدودیت واحد امارات جهت استفاده از ظرفیت اساتید سایر دانشگاه ها و واحدهای دانشگاهی مقرر گردید ظرفیت جداگانه ای علاوه بر ظرفیت های مصوب اساتید برای راهنمایی و مشاوره پایان نامه ها و رساله ها حسب پیشنهاد ارسالی برای واحد امارات تعیین و ابلاغ شود.

نظر به شرایط خاص واحد امارات و در راستای رفع محدودیت های همکاری اساتید و همچنین در جهت متناسب سازی دریافت شهریه و پرداخت حق الزحمه اساتید اعم از مدعو و تمام وقت و با توجه به سابقه قبلی و مهمتر از همه در راستای پاسخ به توقعات و انتظارات KHDA و سایر موارد ... مقرر گردید در خصوص پرداخت حق الزحمه اساتید مقیم ایران (حق التدریس، حق شرکت در جلسات، حق الزحمه راهنمایی، مشاوره، داوری و نظارت بر پایان نامه ها و رساله ها، آزمون جامع) دستورالعمل و شیوه نامه مناسب تدوین و ملاک عمل واقع گردد.


نظر شما :