اخبار معاونت بین الملل و امور دانشجویان غیر ایرانی

دیدار معاون بین الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی با مسئولین کشور سوریه

اعضای هیات ارشد علمی آموزشی ایران به ریاست دکتر علاءالدین بروجردی معاون بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی با مسئولان کشور سوریه دیدار و گفت وگو کردند.به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، اعضای هیات ارشد علمی آموزشی ایران به ریاست دکتر علاءالدین بروجردی معاون بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی با مسئولان سوری دیدار کردند.

این هیات درصدد است تا در رایزنی با مقامات سوری راهکار‌های آغاز فصلی جدید از همکاری‌های دو جانبه در زمینه علمی و فناوری را بررسی کند.

دکتر بروجردی در دیدار با وزیر آموزش عالی سوریه ابراز امیدواری کرد در مذاکرات با وزیر آموزش عالی و دیگر مقامات سوری گام‌های بلندی در عرصه علمی برداشته شود.

آقای بسام ابراهیم وزیر آموزش عالی سوریه نیز در سخنانی با اشاره به اینکه در دیدار با دکتر بروجردی درباره عملی کردن توافقات دو جانبه در زمینه‌های علمی و دانشگاهی به رایزنی پرداختیم، گفت: هدف از این نشست استفاده از تجربیات برادران ایرانی در زمینه احداث مراکز علمی به ویژه در زمینه نانو تکنولوژی است.

همچنین هیات ارشد علمی جمهوری اسلامی ایران در روز نخست سفر خود با آقای فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه دیدار کرد و قرار است در اقامت یک هفته‌ای خود دیدار‌های متعددی با مقامات و شخصیت‌های علمی این کشور داشته باشد.