اخبار معاونت بین الملل و امور دانشجویان غیر ایرانی

بازدید نماینده دفتر مقام معظم رهبری در افغانستان از نمایندگی دانشگاه آزاداسلامی در کابل

 

کمک به توسعه علم در افغانستان اولویت دانشگاه باشد

نماینده دفتر مقام معظم رهبری در افغانستان، روز پنجشنبه 10 مهرماه 1399 از دانشگاه آزاد اسلامی در کابل دیدار کرده و با مسئولان دانشگاه به بحث و تبادل نظر پرداخت.

در ابتدای این دیدار، دکتر علی صادقی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افغانستان ضمن خوشامدگویی به نماینده محترم دفتر مقام معظم رهبری در افغانستان، به ارائه گزارشی درباره وضعیت دانشگاه پرداخت و ضمن آن فرصتها و چالشهای موجود پیرامون دانشگاههای ایرانی در افغانستان را تحلیل نمود و از حجت الاسلام و المسلمین فلاح نژاد درخواست نمود که درخصوص انعکاس دیدگاههای متخصصان دانشگاهی در افغانستان به مسسئولان ذی ربط در ایران همکاری نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر فلاح نژاد، در این دیدار ضمن تقدیر از فعالیتهای دانشگاه آزاد اسلامی در افغانستان بیان داشت: بنده از ابتدا در فرایند راه اندازی دانشگاه در کابل بودم، و خوشحالم که پس از ده سال این دانشگاه با قوت به کار خود ادامه می دهد.

وی افزود: در حوزه فعالیتهای بین المللی شناخت درست و احترام کامل به فرهنگ و قوانین کشور مقصد بسیار حائز اهمیت است، بخصوص زمانی که قرار است مباحث علمی و آموزشی مورد توجه قرار بگیرد باید همه چیز در راستای اهداف علمی و تحقیقی کشور مقصد باشد تا همفکری و همدلی بیشتر شده و تاثیرگذاریها نیز افزایش یابد.

فلاح نژاد اضافه کرد: باید اولویت اول دانشگاه آزاد اسلامی در افغانستان هرچه بیشتر بر توسعه علم و کمک به وزارت تحصیلات عالی این کشور قرار بگیرد که بتواند کمک شایانی به تربیت نیروهای جوان و پرانگیزه کشور دوست و برادر افغانستان نماید.

نماینده دفتر مقام معظم رهبری همچنین بیان داشت: در راستای توسعه علم باید بهترین متد و شیوه های تدریس و در دسترس بودن منابع مورد توجه قرار گیرد و باید توجه داشت که آموزش استادان جوان و علاقمند سایر دانشگاهها نیز باید در هنگام جذب متقاضیان به درس مورد تاکید باشد.

به گفته وی: جمهوری اسلامی ایران در زمینه تربیت نیروهای متعهد، عالم و دانشمند از هیچ کمکی به متقاضیان تحصیل دریغ ندارد و در این مسیر با تعهد هرچه بیشتر باید تلاش کنیم که دلسوزانه تجربیات خود را در خدمت دانشجویان و محققان افغانستانی قرار دهیم.