اخبار معاونت بین الملل و امور دانشجویان غیر ایرانی

انعقاد تفاهم نامه همکاری های علمی، آموزشی و فرهنگی میان دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه کرکوک عراق

 

معاون امور بین الملل و دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه آزاد اسلامی  و رئیس دانشگاه کرکوک تفاهم نامه همکاری علمی، آموزشی و فرهنگی امضا نمودند.

در طول دیدار پنج روزه نمایندگان دانشگاه کرکوک کشور عراق از دانشگاه آزاد اسلامی(19/12/97 لغایت 24/12/97)، تفاهم نامه همکاری میان دو دانشگاه به منظور ایجاد فعالیت های مشترک در جهت تبادل دانشجویان و اعضای هیات علمی، فعالیت های مشترک دانشگاهی و پژوهشی و همچنین تاسیس واحد دانشگاه آزاد اسلامی در کرکوک امضا شد.

آقای شیخ عطار معاون امور بین الملل و دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه آزاد اسلامی پس از امضای تفاهم نامه همکاری با دانشگاه کرکوک اظهار داشت: قرار داد مشترک بین دو دانشگاه افق های جدیدی را برای توسعه روابط فرهنگی و علمی بین دو طرف خواهد گشود. وی افزود: دانشگاه کرکوک، علی رغم جدید التاسیس بودن مسیر توسعه همه جانبه را طی نموده است و لذا تفاهم نامه ی امضا شده باید به قرارداد تبدیل شود که به واسطه آن تمامی  مفاد ذکر شده در آینده نزدیک اجرایی گردد. معاون امور بین الملل و دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه همچنین آمادگی خود را برای ایجاد روابط علمی مستحکم با دانشگاه های عراق بیان نمود.

در طی این دیدار، نمایندگان دانشگاه کرکوک از کتابخانه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، مجتمع آزمایشگاهی رازی و بیمارستان آموزشی فرهیختگان دیدار نمودند. علاوه بر این، مقامات دانشگاه کرکوک نیز طی نشستی با رایزن فرهنگی سفارت عراق در تهران (در محل این سفارتخانه) در خصوص افزایش چشم اندازهای همکاری و تعاملات با دانشگاه های ایرانی به بحث و مذاکره پرداختند.

نمایندگان دانشگاه کرکوک در این سفر مشتمل بر رئیس دانشگاه، معاون رئیس دانشگاه در امور اداری، رئیس دانشکده پرستاری، رئیس دانشکده مهندسی، رئیس دانشکده علوم پایه، رئیس دانشکده داروسازی و رئیس دانشکده دندانپزشکی بودند.