اخبار معاونت بین الملل و امور دانشجویان غیر ایرانی

 

سرپرست اداره کل امور بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی باید تجلی‌ دانشگاه اسلامی به معنای واقعی باشد. علیرضا شیخ‌عطار در مراسم مراسم تکریم و معارفه سرپرست اداره کل امور بین‌المل دانشگاه آزاد، گفت: برای بنده افتخاری است که این مسئولیت را پذیرفته‌ام. ماموریتی که مقام معظم رهبری به دکتر ولایتی و مجموعه این دانشگاه واگذار کرده‌اند، در حد کار معمول اداری نیست، بلکه قرار است این دانشگاه تجلی‌ دانشگاه اسلامی به معنای واقعی باشد و فارغ‌التحصیل دانشگاه آزاد چنین ویژگی‌هایی داشته باشد.

وی با تشکر از مدیر کل سابق امور بین‌الملل دانشگاه آزاد گفت: امیدواریم بتوانیم کارهای خوب ایشان را ادامه دهیم و به سیاست‌های دکتر ولایتی و دکتر رهبر به خوبی عمل کنیم.

سرپرست اداره کل امور بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: دکتر ولایتی در مورد ایران یک تئوری دارند و می‌گفتند مفهوم ایران دو نوع است یک ایران جغرافیایی و یک ایران فرهنگی که از ایران جغرافیایی هم فراتر است. آرزوی ایشان این بود که ایران فرهنگی احیا شود و به گمانم نگاه ایشان به فعالیت‌های برون مرزی دانشگاه آزاد اسلامی در راستای همین نگاه و تئوری است.

شیخ‌عطار مطالعه درست، تصمیم‌گیری علمی و اقدام شجاعانه را سه مولفه مهم کار در حوزه بین‌الملل عنوان کرد و گفت: برای این سه اقدام نیاز به یک کار تیمی درست داریم.