اخبار معاونت بین الملل و امور دانشجویان غیر ایرانی

** بازدید سفیران خارجی و اعضای آسایهل از دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی

 

روز سه شنبه مورخ 5 خردادماه 1394، معاونت بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی میزبان مهمانان کنفرانس آسایهل و همچنین سفیران کشورهایی بود که علاقه‌مند بودند با دستاوردهای بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی آشنا شوند. 

دکتر سید جواد انگجی، معاون امور بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا با اعلام این خبر، درباره جلسه روز گذشته گفت: ‌مهمانانی که روز گذشته در تهران میزبان آن‌ها بودیم، دو گروه بودند. سفیران کشورهای خارجی مستقر در ایران از جمله سفیر الجزایر، سفیر هلند، کاردار سفارت روسیه، آفریقای جنوبی، ونزوئلا، پاکستان و هم چنین مهمانان ما از 10 کشور عضو آسایهل از جمله اندونزی، چین، تایلند، نیجریه بودند که علاقه داشتند از نمایشگاه دستاوردهای ما که به مناسبت سی و سومین سالگرد دانشگاه آزاد اسلامی در واحد علوم تحقیقات برگزار شده بود بازدید کنند.

انگجی تصریح کرد: در این دیدار، مهمانان از بخش‌های مختلف نمایشگاه و هم چنین واحد علوم و تحقیقات بازدید کردند و تحت تاثیر فعالیت‌ها و عظمت دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفتند. ما نیز تلاش کردیم توانمندی‌ها و امکانات دانشگاه را به آن‌ها معرفی کرده و پژوهش‌های خود را با ‌آن‌ها در میان بگذاریم.

معاون بین الملل دانشگاه آزاد با ذکر این نکته که «دنیای امروز، دنیای مشارکت علمی است» ادامه داد: اعضای آسایهل باید بتوانند با تعامل، از ظرفیت ها و امکانات یکدیگر استفاده کرده و قابلیت‌ها را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

وی هم چنین تصریح کرد: دانشگاه آزاد با شایستگی‌هایی که دارد می‌تواند در صحنه بین المللی به جایگاه برجسته‌ای دست پیدا کند.

معاون امور بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی در پایان با اشاره به دستاورد جلسه روز گذشته برای دانشگاه آزاد افزود: در اجلاس آسایهل حدود ۷۰۰ دانشگاه شرکت کرده بودند. در نظر بگیرید هر دانشگاهی که از کشورهای مختلف در این کنفرانس حضور داشتد، امکانات ما را دیدند و با واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی ارتباط گرفتند. این دستاورد بزرگی است که بعد از جلسه باز هم با هم همکاری خود را ادامه دهند. ما در این کنفرانس به ارائه مقالات بسنده نکردیم ولی مهم‌تر این است که دانشگاه‌ها را در جهان به یکدیگر متصل کنیم که در این کنفرانس اتفاق افتاد.