اخبار معاونت بین الملل و امور دانشجویان غیر ایرانی

واحد امارات، میزبان اجلاس آسایهل 2017 در دبی/ اجلاس2016 به ریاست دکتر میرزاده در مالزی

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات عنوان کرد: این دانشگاه موفق به اخذ میزبانی اجلاس بین المللی آسایهل برای سال 2017 در دبی شد. وی همچنین از برگزاری این اجلاس در سال 2016 به ریاست دکتر حمید میرزاده در مالزی خبر داد.

 

دکتر محمدرضا شهریاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا به تشریح چگونگی حضور خود در پنجاه و نهمین اجلاس آسایهل در واحد اصفهان(خوراسگان) و برپایی غرفه واحد امارات در نمایشگاه حاشیه این اجلاس پرداخت و اظهار کرد:‌ انجمن آسایهل در ابتدا با بنیانگذاری و عضویت کشورهای جنوب شرقی آسیا قریب به شصت سال پیش تاسیس شد اما به تدریج دانشگاه هایی از اقصی نقاط دنیا و از قاره های مختلف به این انجمن معتبر پیوسته اند.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از اعضای این انجمن ( ASAIHL ) میزبان برگزاری اجلاس سال 2015 در روزهای دوم و سوم خرداد در واحد اصفهان(خوراسگان) بود.

شهریاری ادامه داد:‌ دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات علاوه بر حضوری فعال با برپایی غرفه در سالن نمایشگاه این اجلاس دستاوردها و پتانسیل های موجود برای توسعه همکاری‌های بین المللی خود را در حوزه دوره های آموزشی مشترک، کنفرانس‌های علمی، تبادل استاد و دانشجو و ایجاد شرکت‌های دانش بنیان به صورت مشترک با دانشگاه های حاضر در این اجلاس، به ارائه گذاشت.

وی حضور دکتر میرزاده در غرفه واحد امارات را یادآور شد و گفت: در این باردید در خصوص فعالیت های جاری این واحد بحث و گفت‌وگو شد. در این بازدیدرئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر توصیه های ریاست محترم جمهوری در بازدید اخیر خود از دانشگاه، نه تنها جدب دانشجو و استاد خارجی، بلکه ایجاد زمینه برای حضور اساتید مطرح ایرانی در دانشگاه های خارجی را از ماموریت های مهم این واحد برشمرد.

رئیس واحد امارات اظهار کرد: دکتر میرزاده با بیان اینکه مقوله علم و دانش مقوله ای فرامرزی و جهانی است، خاطرنشان کرد که حضور اساتید برجسته علمی در سطح بین الملل، زمینه تبادل علمی و انتقال تجربیات مفید به دانشگاه را تسریع خواهد کرد.

شهریاری با توجه به اینکه واحد امارات در مذاکرات و جلساتی که در حاشیه این اجلاس با دکتر اولانوراوت دبیرکل و پروفسور داتوک رملان رئیس انجمن آسایهل داشته، موفق به اخذ میزبانی این اجلاس برای سال 2017 در دبی و برای دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات شده است.

رئیس واحد امارات افزود: چنین فرصت های بین المللی معتبر، برای ارائه و به نمایش گذاشتن پتانسیل های دانشگاه آزاد اسلامی، موجب ایجاد بستر همکاری های بین المللی با دانشگاه های معتبر شده و با توسعه این همکاری ها، سطح رقابت پذیری دانشگاه ارتقاء یافته و به سبب آن رشد کیفی نیز حاصل خواهد شد.