اخبار معاونت بین الملل و امور دانشجویان غیر ایرانی

** اجلاس آسایهل، فرصت مناسبی برای درک منافع متقابل و شکل گیری همکاری‌های آتی جامعه دانشگاهی

 

معاون امور بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی، برگزاری اجلاس آسایهل را فرصت مناسبی جهت درک هرچه بیشتر منافع متقابل و کمک به شکل گیری همکاری‌های آتی میان جامعه دانشگاهی دانست.

 

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر سیدجواد انگجی در مراسم افتتاحیه انجمن آسایهل پس از خوشامدگویی به رئیس و دبیر کل آسایهل، اعضای هیات امنا، وزرا و سفرا و شرکت کنندگان حاضر در کنفرانس آسایهل ۲۰۱۵، از پذیرش میزبانی ایران و دانشگاه آزاد اسلامی در این کنفرانس با موضوع «افق ۲۰۲۰: همکاری بین المللی و منطقه‌ای در حوزه‌های تحقیقات، برنامه ریزی درسی و تجربیات دانشجویی» تقدیر و تشکر کرد.

وی با اشاره به چالشهای کنونی پیش روی آموزش عالی و انتظارات دانشجویان، گفت: ما همانند بسیاری از شما با چالشهایی در آموزش عالی روبرو هستیم و اگرچه از بسیاری از این چالش‌ها با موفقیت عبور کرده‌ایم اما کماکان نمی‌توانیم منکر این واقعیت شویم که با چالش بزرگ جهانی در امر آموزش عالی روبرو هستیم که از جمله این چالش‌ها می‌توان به تنزل ارزش مدارک تحصیلی، معضلات اشتغال فارغ التحصیلان، استفاده از فن آوری در امر آموزش و یافتن منابع مالی، اشاره کرد.

معاون بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی، اقدام گروهی در حل این چالش‌ها را مفید دانست و اظهار داشت: به منظور یافتن راه حلهای مناسب و موثر، دانشگاه‌ها باید به صورت گروهی و با همکاری مشترک درصدد رفع این چالش‌ها برآیند.

انگجی به حضور دانشگاه‌های خارج از خانواده انجمن آسایهل ازجمله کشورهای ترکیه و نیجریه در این کنفرانس اشاره کرد و گفت: از انجمن آسایهل بمنظور پذیرش عنوان پیشنهادی کنفرانس که منجر به تبادل افکار و اندیشه‌ها در میان روسای دانشگاهی ۳۰ کشور جهان در این موضوع بسیار مهم شده است، تشکر و قدردانی می‌کنم. ترکیه و نیجریه به دعوت ما جهت حضور در کنفرانس پاسخ مثبت داده‌اند و همچنین تمایل دارند به انجمن بپیوندند.

وی افزود: اطمینان دارم که حضور شما و بیان دیدگاه‌ها و اندیشه‌هایتان، ما را قادر خواهد کرد تا نسبت به شناسایی راه‌ها و روشهای نوین همکاری با یکدیگر به منظور نیل به تبدیل موسسات آموزشی به یک محیط مناسب برای تامین نیازهای آتی دانشجویان اقدامات مقتضی را بعمل آوریم.

دکتر انگجی اظهار امیدواری کرد: برگزاری این اجلاس فرصت مناسبی جهت درک هرچه بیشتر منافع متقابل و کمک به شکل گیری همکاری‌های آتی میان جامعه دانشگاهی شود.

تمایل اعضای آسایهل جهت امضاء یادداشت تفاهم با دانشگاه آزاد اسلامی

وی افزود: پیش از برگزاری این کنفرانس، برخی از اعضا تمایل خود را نسبت به امضاء یادداشت تفاهم با دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرده‌اند که این موضوع مورد استقبال ما قرار گرفته که معتقدم این مهم در طول کنفرانس محقق خواهد شد.
دکتر انگجی با بیان اینکه این دوره از کنفرانس آسایهل گامی در جهت هرچه نزدیک‌تر کردن اعضای انجمن خواهد بود، گفت: به منظور شناسایی نیاز‌ها و ترسیم آینده‌ای بهتر برای دانشجویان و همکاران و نیز شکوفایی روح همکاری میان اعضای انجمن، نیازمند برگزاری چنین اجلاس و کنفرانس‌هایی هستیم.