اخبار معاونت بین الملل و امور دانشجویان غیر ایرانی

۱۹ آبان به عنوان روز بین الملل دانشگاه آزاد در سال ۹۴ اعلام شد

 

مشاور رییس جمهور ۱۰ نوامبر مصادف با ۱۹ آبان را به عنوان روز بین الملل دانشگاه آزاد در سال ۹۴ اعلام کرد.

دکتر علیرضا معیری در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، با اشاره به جلسه امروز شورای راهبردی بین‌الملل دانشگاه آزاد، اظهار داشت: مهمترین موضوعات بین الملل دانشگاه آزاد در این جلسه پذیرش دانشجویان غیر ایرانی و ایجاد مراکز و شعبات دانشگاه آزاد بود.

وی در ادامه با یادآوری این نکته که تاسیس مراکز و شعبات دانشگاه آزاد در اماکنی خواهد بود که تعداد متقاضیان ایرانی و خارجی بیشتری دارد، افزود: جلسه شورای راهبردی بین‌الملل، سومین جلسه در سال جاری بود که تصمیمات مهمی در رابطه با جذب دانشجویان خارجی به ویژه کشورهای مجاور از جمله عراق و افغانستان در آن گرفته شد.

رئیس مرکز ملی مطالعات جهانی شدن به بالا بودن سطح آموزش عالی دانشگاه آزاد اشاره کرده و گفت: به دلیل عقاید فرهنگی و دینی کشورمان که با دیگر کشورهای همسایه متناسب است، استقبال خوبی از دانشگاه‌های بین المللی دانشگاه آزاد شده است. بنابراین ۱۰ نوامبر مصادف با ۱۹ آبان به عنوان روز بین الملل دانشگاه آزاد در سال ۹۴ اعلام شد.

معیری در پایان با اشاره به نتایج مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵، خاطر نشان کرد: با وجود افراد با تجربه در تیم مذاکره کننده هسته ای، تلاش مداوم وزیر امورخارجه، تاکید قاطع ایران بر مواضع خود درباره لغو تحریم ها و خبرهای خوشی که به گوش می رسد، امید داریم در اوایل سال آینده به نتیجه نهایی و دلخواه برسیم.