اخبار معاونت بین الملل و امور دانشجویان غیر ایرانی

راه اندازی سه رشته جدید در دانشگاه آزاد واحد افغانستان

 

معاون بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی از راه اندازی سه رشته تحصیلی علوم سیاسی، عمران و محیط زیست در دانشگا‌ه آزاد اسلامی واحد افغانستان خبر داد و گفت: از فروردین ماه سال آتی این سه رشته در این دانشگاه تدریس می‌شود. 

دکتر سیدجواد انگجی در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، با اشاره به بازدید سرپرست وزارت تحصیلات عالی افغانستان از دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار کرد: سرپرست وزارت عالی تحصیلات افغانستان بعد از حضور در اجلاس وزاری علوم کشور‌های غیر متعهد خواستار بازدید از واحد علوم و تحقیقات شد که مورد استقبال مسئولان قرار گرفت.

وی با اشاره به فعالیت های واحد دانشگاه آزاد در افغانستان، خاطر نشان کرد: با تعامل خوبی که دانشگاه آزاد با وزارت تحصیلات عالی افغانستان دارد سرپرست این وزارت خواستار بازید از امکانات وسیع دانشگاه آزاد شد.

معاون بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به بازید سرپرست وزارت عالیه تحصیلات افغانستان از بخش پلاسما و آزمایشگاه دانشگاه آزاد اسلامی، تصریح کرد: علاوه بر بازدید از این دو بخش اطلاعاتی از نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی در اختیار وی قرار داده شد تا از نحوه پذیرش دانشگاهی با ۵۰۰ هزار نفر دانشجو و برگزاری کنکور آشنا شوند.

انگجی همچنین به ملاقات سرپرست وزارت عالی تحصیلات افغانستان با معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اشاره کرد و افزود: در این ملاقات نیز دکتر علوی فاضل توضیحات لازم را درباره نحوه پذیرش دانشجو و تعداد دانشجویان به وی داد. چون ما در کشور افغانستان واحد دانشگاه آزاد اسلامی داریم بنابراین اطلاعات کافی را در اختیار وی قرار داده شد تا از کم و کیف دانشگاه مطلع باشد.

وی باتاکید بر این نکته که راه اندازی رشته تحصیلی در واحد دانشگاه آزاد افغانستان منوط به تایید وزارت علوم آن کشور است، یادآور شد: در این دیدار درخواست مجوز رشته علوم سیاسی در مقطع دکتری و رشته‌های عمران و محیط زیست در مقطع کار‌شناسی ارشد برای تدریس در دانشگاه آزاد افغانستان گرفته شد که از فروردین سال آتی ثبت‌نام این رشته‌ها آغاز می‌شود.