اخبار معاونت بین الملل و امور دانشجویان غیر ایرانی

 

 

معاون بین الملل دانشگاه آزاد گفت: وزارت امور خارجه پیشنهاد داده بود که با توجه به ظرفیت‌های دانشگاه آزاد، دانشگاه بین المللیD۸ در یکی از واحدهای این دانشگاه تاسیس شود.

سید جواد انگجی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری آنا، با بیان اینکه تاسیس دانشگاه بین المللی D8 یکی از تعهدات جمهوری اسلامی ایران بود که در اجلاس های نخست گروه D8 برعهده ایران گذاشته شد؛گفت: این وظیفه به دلیل اینکه ایران از نظر توانایی علمی ،نیروی انسانی متخصص جزو کشورهای رده بالا در گروه D8 است، برعهده ایران گذاشته شد.

وی افزود:براین اساس وزارت امورخارجه ،سال گذشته به ما پیشنهاد داد که در یکی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی ،دانشگاه D8تشکیل شود.

معاونت بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه پس از بازدید نمایندگان وزارت امورخارجه از واحدهای دانشگاه آزاد در سراسر کشور قرار شد دانشگاه D8 در دانشگاه آیت الله آملی تاسیس شود؛ اظهار کرد: آقای عراقچی در نامه ای خطاب به ریاست دانشگاه آزاد اسلامی ،اعلام کردند که دانشگاه آیت الله آملی به دلیل دارا بودن شرایط خاصی نظیر مدیریت منسجم، زیبایی، نزدیکی به تهران و...برای پذیرش دانشجو از کشورهای D8 و نیز کشورهای اسلامی مساعدتر از سایر واحدها می باشد.

وی ادامه داد: قرار است در این واحد دانشگاهی علاوه بر 40 رشته قابل ارائه ، در صورت خواست کشورهای D8 رشته های دیگری نیز ایجاد شود.