اخبار معاونت بین الملل و امور دانشجویان غیر ایرانی

واحد علوم و تحقیقات با دانشگاه دولتی کالیفرنیا قصدنامه همکاری امضا کرد

به گزارش خبرنگار آنا، مدیرکل امور بین‌الملل واحد علوم و تحقیقات با بیان اینکه دانشگاه دولتی کالیفرنیا با حدود 39 هزار دانشجو از دانشگاه‌های معتبر آمریکاست، گفت: این دانشگاه که در شهر فولترون کالیفرنیا واقع و دارای رشته‌های مهندسی، علوم انسانی، اقتصاد و بازرگانی بوده و کالج بازرگانی و اقتصاد آن بزرگ‌ترین و معتبر‌ترین کالج در نیمه غربی آمریکا است.

دکتر حمیدرضا غفارزاده افزود: در این قصدنامه، استفاده از استادان به ویژه استادان ایرانی دانشگاه دولتی کالیفرنیا برای ارائه دوره‌های آموزشی کوتاه مدت به صورت حضوری یا ویدئو کنفرانس از اهداف قابل پیگیری است. علاوه بر آن استفاده از این استادان در تدوین رساله‌ها و تزهای دکتری را نیز از دیگر اهداف همکاری‌ها خواهد بود.

مدیرکل روابط بین‌الملل واحد علوم و تحقیقات با توجه به اینکه در آینده تبادل استاد و دانشجوی بین واحد علوم و تحقیقات و دانشگاه دولتی کالیفرنیا صورت خواهد گرفت، تصریح کرد: در این راستا برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی مشترک بخصوص در زمینه‌های محیط زیست و علوم بهداشتی در دستور کار این دانشگاه قرار دارد.

وی ادامه داد: از آنجایی که تمرکز واحد علوم و تحقیقات بر تحصیلات تکمیلی است، برای افزایش کیفیت در این مقاطع تبادل دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی خواهد بود.

 غفارزاده حضور پروفسور مرتضی رحمتیان در دانشگاه دولتی کالیفرنیا و همکاری چندین ساله وی با واحد علوم و تحقیقات در قالب مجله بین‌المللی IJEST را یادآور شد و تصریح کرد: این قصدنامه به واسطه تلاش‌های پروفسور رحمتیان برای نزدیک کردن دانشگاه دولتی کالیفرنیا و واحد علوم و تحقیقات صورت گرفته است.