2019 Jun 16 Sun | شنبه, 25 خرداد 1398

University

** راه‌اندازی دفتر دانشگاه آزاد اسلامی در مالزی تا سه ماه آینده/ تا سال 1404 دانشگاه آزاد اسلامی در 16 کشور دفتر خواهد داشت

 

مدیرکل امور بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی در نشست خبری پیش از ظهر درباره آخرین اجلاس آسایهل از راه‌اندازی دفتر دانشگاه آزاد اسلامی در دانشگاه مالزی تا سه ماه آینده خبر داد و تاکید کرد، دانشگاه آزاد اسلامی قصد دارد 16 دفتر در کشورهای مختلف تاسیس کند.

 
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر حسین ابراهیمی، مدیرکل امور بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی درباره اجلاس آسایهل گفت: «این اجلاس 14 تا 17 آذر در مالزی برگزار شد. دو برنامه اصلی در این اجلاس مطرح شد. اول انتخاب رئیس و اعضای هیات امنای جدید آساهیل برای مدت دو سال بود و دیگری برنامه‌ریزی برای اهداف این اجلاس بود.»

او ادامه داد: «این اتحادیه با قدمت بیش از 60 سال با کشورهای جنوب شرق آسیا در حال فعالیت است. در حال حاضر از حالت منطقه‌ای خارج شده و به صورت بین‌المللی از دانشگاه‌های استرالیا، بلژیک، فرانسه و امریکا نیز عضو آسایهل هستند. تا قبل از این اجلاس تنها عضو از ایران دانشگاه آزاد اسلامی بود اما پیشنهادی از طرف وزارت علوم به انجمن ارائه شد و 8 دانشگاه و مرکز تحقیقاتی دیگر نیز از ایران وارد اتحادیه شدند. در حال حاضر این اتحادیه 230 عضو از 35 کشور مختلف را در خود دارد.»

ابراهیمی افزود: «تبادلات علمی ودانشگاهی، تسهیل ارتباط بین اعضا و مراکز آموزشی از جمله فعالیت‌های مهم این اتحادیه است. در اجلاس قبلی دکتر میرزاده به عنوان نایب‌رئی