2019 Jun 16 Sun | شنبه, 25 خرداد 1398

University

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برای تبادل نظر و اتخاذ تصمیم در زمینه‌های مشترک و امور بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی با ظریف وزیر امور خارجه کشور دیدار و گفتگو کرد.

 

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، در این جلسه که با حضور حسین ابراهیمی مدیرکل بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، دکتر محمدجواد ظریف حضور دانشگاه آزاد اسلامی و سایر دانشگاه‌ها را در حوزه بین‌الملل و دیپلماسی علمی و عمومی کشور بااهمیت خواند و آمادگی وزارت امور خارجه را برای همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی در این زمینه اعلام کرد. او افزود: «واقعاً دانشگاه آزاد اسلامی دارای ظرفیت بسیار بالایی است که باید از این ظرفیت برای توسعه همه‌جانبه علمی کشور استفاده شود.»

او به سابقه حضور خود در دانشگاه آزاد اسلامی و آشنایی نزدیک با این دانشگاه اشاره کرد و فعالیت‌های علمی و توسعه‌ای این دانشگاه در کشور را به عنوان یک دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی دانست. ظریف و ابراز امیدواری کرد این توسعه در حوزه بین‌الملل نیز انجام شود.

وزیر امور خارجه به برنامه تأسیس و ایجاد یک مرکز آموزش عالی مطالعات جهانی که در زمان حضور خود در دانشگاه آزاد اسلامی پیشنهاد داده بود اشاره کرد و گفت: «وجود چنین مرکزی می‌تواند در شناخت بین‌المللی و مناسبات موجود در دنیا به طور آکادمیک و علمی به اساتید، کارشناسان و دانشجویان حوزه بین‌الملل کمک کند.»

در ا